Савченко написала Путіну: просить звільнити 66 українських політв'язнів

Новое Время 1
Савченко написала Путіну: просить звільнити 66 українських політв'язнів

Народний депутат України Надія Савченко, яка перебуває під арештом у СІЗО Служби безпеки України в Києві, звернулася до президента Росії Володимира Путіна з листом, у якому просить про помилування українських політв'язнів.

У середу, 13 червня, на офіційній сторінці Савченко в Facebook було розміщено фотокопію листа на бланку народного депутата України. До звернення додається список 66 українських політв'язнів, яких утримують на території Росії.

"Виняткова ситуація, яка склалася навколо долі моїх співвітчизників, громадян України, які зараз перебувають в місцях позбавлення волі Російської Федерації, життя і здоров'я яких зараз знаходяться в серйозній небезпеці, а час йде на лічені дні, а то й години, коли ще є можливість зберегти їм життя, не може не змусити мене звернутися особисто до Вас, за допомогою відкритого листа, зі щирим проханням від мене особисто, від імені моїх виборців, від імені кожного небайдужого в Україні і в усьому світі до долі українських в'язнів в Росії, звільнити громадян України, які перебувають в російських в'язницях і слідчих ізоляторах, будь-яким правовим способом ", - пише Савченко.

Нардеп просить президента РФ помилувати і звільнити українських політв'язнів - "зробити цей крок, щоб мир на українській землі, мир між українським і російським народами і мир у міжнародних відносинах Росії та України... став можливий".

У листі Путіну Савченко також зазначає, що звільнення українських в'язнів "істотно змінить на краще положення Росії на міжнародній арені, а також ... двосторонній діалог із багатьма країнами".

У списку вказані, серед інших, Олег Сенцов, Роман Сущенко, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Олександр Шумков, Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ісмаїлов.

2 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Савченко.

За версією слідства, Савченко планувала здійснити збройний напад із використанням гранатометів, мінометів і вибухових пристроїв на приміщення та транспортні засоби, де могли знаходитися президент Петро Порошенко, голова МВС Арсен Аваков і секретар РНБО Олександр Турчинов.

Савченко визнала, що вона причетна до вивезення зброї з окупованих територій і розмов про організацію терактів. Але назвала це власною спецоперацією.

15 травня Шевченківський райсуд Києва продовжив ще на два місяці запобіжний захід Савченко у вигляді утримання під вартою.