У Південній Африці затвердили нового президента

Сегодня
У Південній Африці затвердили нового президента

У парламенті ПАР підтримали кандидатуру нового президента. Ним став Сиріл Рамафоза, голова партії Африканський національний конгрес (АНК).

Новий глава держави повинен вже в п'ятницю виступити зі зверненням до нації.

В ході голосування, пряма трансляція якого велася на Youtube, деякі члени парламенту так зраділи, що почали не тільки аплодувати, а й танцювати.

Раніше партія Рамафозе, у якій є більшість в парламенті, заявила, що висуне як кандидатуру на пост президента ПАР лідера партії і виконуючого обов'язки президента.

Новому лідерові країни 65 років, він закінчив юридичний факультет в університеті Лімпопо.

Його політична кар'єра почалася наприкінці 1970-х років в період студентських повстань в ПАР, він заснував і очолив профспілку "Національний союз гірників", де займався захистом прав африканських робітників на початку 1980-х років.

Нагадаємо, президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума пішов зі свого поста.

Раніше минулого року парламент ПАР проголосував проти вотуму недовіри Джейкобу Зумі.

Зазначається, що це була вже не перша спроба винести вотум недовіри Дж. Зумі, який з 2009 року очолює цю країну. Однак всі попередні спроби були блоковані більшістю правлячого "Африканського національного конгресу" (АНК) в парламенті.

Скандал був пов'язаний з серіями звинувачень в корупції. Крім того, широке невдоволення викликало також його рішення звільнити низку високопосадовців.