"Нафтогаз" не згоден розірвати контракти з "Газпромом"

Цензор.НЕТ 2

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку "Нафтогазу".

На цій зустрічі українська компанія проінформує російського газового монополіста, що не згодна розірвати контракти. "Крім того, ми направили "Газпрому" вимоги про перегляд тарифу. На зустрічі, звичайно, обговорюватиметься виконання рішень арбітражу", - заявив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

Нафтогаз не згоден розірвати контракти з Газпромом 01

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.

"Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3055611