Росія оголосила в міжнародний розшук лідера партії влади Молдови

Сегодня
Росія оголосила в міжнародний розшук лідера партії влади Молдови

Лідера правлячої Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка заочно заарештували в Росії і оголосили в міжнародний розшук.

Таке рішення прийняв Басманний суд Москви.

"За клопотанням слідчого щодо Плахотнюка обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту заочно", – сказала прес-секретар суду. Вона додала, що рішення про арешт було прийнято ще 30 листопада і вже оскаржено в апеляційній інстанції Мосміськсуду.

Слідчий комітет РФ звинувачує Плахотнюка за ст.30, ч.2 ст.105 КК РФ ("замах на вбивство, вчинене групою осіб з корисливих мотивів з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті або ворожнечі"). За даними російських ЗМІ, в матеріалах справи йдеться, що Плахотнюк скоїв вбивство більше двох осіб з особливою жорстокістю в складі організованої групи. У Демпартії Молдови назвали цю інформацію "провокацією і шантажем".

Нагадаємо, саме Плахотнюк висунув ініціативу проекту закону про боротьбу з іноземною пропагандою в парламенті Молдови.

Також раніше п'ятеро дипломатів посольства Росії в Молдові були видворені з країни.

Крім цього, 7 квітня начальник Нацполіції України Сергій Князєв повідомив, що правоохоронці Молдови та України провели спільну спецоперацію і затримали виконавців і замовників замаху на молдавського олігарха Володимира Плахотнюка.