Названо критичний вік чоловіків, коли вони починають втрачати свою силу

Експрес
Названо критичний вік чоловіків, коли вони починають втрачати свою силу

Науковцям вдалось з"ясувати, який вік чоловіки сприймають найбільш критично. Виявилось, що йдеться про шістдесятирічну "планку". Саме тоді представники сильної статі відчувають, що втрачають здатність тримати ситуацію під контролем.

Фахівці Європейської спільноти андрологів зауважують, що біологічний вік в даному питанні не має визначального значення. Головне, що при наближенні до вказаного вікового рубежу чоловік починає по-трохи втрачати віру в свої сили. Однак при цьому набуває здатності радіти кожному досягненню сильніше, ніж це було навіть у юності.

- То чи справді в певному віці чоловік втрачає свою силу?

- Природою закладено, а стереотипами підтримано, що чоловік має бути сильним. Саме він завжди має тримати руку на пульсі подій, саме він має приймати важливі рішення, -- коментує пояснює Євген Заїка, професор Харкiвського нацiонального унiверситету iменi В. Н. Каразiна. -- Зрозуміло, що з віком фізичні сили, як і загальний стан організму погіршуються. Все частіше проявляються хвороби, все менше чоловік відчуває свою здатність керувати ситуацією. От і втрачається віра в себе. А дарма!  

Важливо розуміти, що кожна людина (за відсутності важких порушень) здатна підтримувати активну розумову діяльність, не зважаючи на вік. Окрім того можна знайти можливості для самореалізації. Наприклад, брати участь в соціальному житті, зайнятись своїм захопленням, задоволення можна отримати від вихованні внуків. Зрештою, не забуваймо, що до глибокої старості чоловік може провадити статеве життя. Та ще й мати здорове потомство. Тому серед наших сучасників все частіше з"являються молоді татусі, котрим "за". Тож життя на цьому не закінчується, треба вірити в себе!