Генпрокуратура зняла підозри з охоронців Розенблата

Гордон
Генпрокуратура зняла підозри з охоронців Розенблата

Охоронцям позафракційного народного депутата України Борислава Розенблата Генеральна прокуратура змінила статус у справі про отримання хабара. Про це повідомляє "Укрінформ".

13 жовтня на засіданні Солом'янського районного суду Києва за участю Розенблата прокурор Валентин Мусіяка оголосив, що до злочину "не причетні Ярощук та Адобаш", яким раніше повідомляли про підозру.

"В інших обставинах усе так само", – зазначив він.

Агентству Мусіяка розповів, що статті кваліфікації злочину, у якому підозрюють Розенблата, не змінилися.

"Єдине, що він тепер підозрюється у вчиненні злочину, який інкримінувався раніше не у групі осіб, а особисто", – сказав прокурор.

19 червня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України за підозрою в отриманні хабара в розмірі $200 тис. затримали охоронця Розенблата. За інформацією відомства, хабар передавали за врегулювання питання щодо ліцензування видобування бурштину.

11 липня Верховна Рада зняла недоторканність із Розенблата, але не дала згоди на його затримання й арешт.

18 липня Солом'янський суд призначив Розенблату заставу в розмірі 7 млн грн і зобов'язав його носити електронний браслет. Суд також зобов'язав нардепа здати паспорти на відповідальне зберігання.

21 липня на Розенблата наділи електронний браслет. 19 серпня суд продовжив йому запобіжний захід на два місяці.

31 липня агентство "Українські новини" повідомляло, що суд заарештував частину майна нардепа. Захист Розенблата оскаржив це рішення, але не уточнив, про яку саме власність ідеться. У вересні апеляцію адвокатів на арешт частини майна було відхилено.