Неспокій у Африці: Армія Зімбабве захопила державну телерадіокомпанії

Канал 24
Неспокій у Африці: Армія Зімбабве захопила державну телерадіокомпанії

Як повідомляє Reuters, солдати жорстоко поводилися з деякими працівниками компанії, поки здійснювали захоплення.

Щоправда, дещо згодом військові запевнили весь персонал, який перебував у приміщенні, що турбуватися не слід, оскільки армія прибула для охорони його систем та інформаційного сайту.

Зауважимо, що телерадіомовна корпорація Зімбабве ZBC транслює два телеканали та чотири радіостанції.

Як повідомляє BBC, військові заявили про початок «полювання на злочинців». За їхніми словами, такі дії не є переворотом, а лише спробою нормалізувати ситуацію в країні.

«Ми хочемо запевнити нації, що його величність президент і його родина наразі перебувають у повній безпеці. Ми гарантуємо їхній захист»» – заявив чоловік у військовій формі на головному телеканалі країни.

Після захоплення ТРК у Харарі пролунали три вибухи та постріли як з автоматичної зброї, так і артилерії, пише Sky News.

Як повідомляють користувачі у соцмережах, військова техніка на підступах до міста почала з’являтися ще 14 листопада. Крім того, вони викладали відповідні фото та відео.

За інформацією Associated Press, посольство США в Харарі закрило свою будівлю і рекомендувало громадянам не залишати будинки через "політичну невизначеність". Аналогічну заяву опубліковало і посольство Великобританії, посилаючись на повідомлення про "незвичайну військову діяльність".