ЗМІ виявили помилки в розслідуванні МЕРТ щодо сірчаної кислоти

Цензор.НЕТ 1
ЗМІ виявили помилки в розслідуванні МЕРТ щодо сірчаної кислоти

Про це пишуть журналісти Бізнес-порталу UAprom в статті "Як МЕРТ підтасовує дані спецрозслідування щодо сірчаної кислоти", посилаючись на неконфіденційну версію доповіді Комісії, передає 24tv.ua.

Зокрема, за інформацією видання, після продовження термінів розслідування до 330 днів лобі Східного ГЗК і "Сумихімпрому" знову активізувалося.

"Текст документа рясніє фактами того, як під потрібне рішення МКМТ підганяє будь-які цифри без аналізу і в розріз здоровому глузду", – пишуть журналісти.

Наприклад, найбільш грубою помилкою названо те, що МЕРТ не вважала анексію Криму й окупацію Донбасу непередбаченими обставинами, які є головними вимогами при проведенні будь-якого спецрозслідування. Адже внаслідок втрати цих територій з внутрішнього ринку пішли два підприємства "Кримський титан" і "Костянтинівський хімзавод", які забезпечували понад 50% поставок споживачам, що і призвело до різкого зростання імпорту.

Як стверджує видання, Мінекономіки і торгівлі також закрило очі на той факт, що жоден національний виробник сірчаної кислоти не продає свою продукцію в ринок, а діє через трейдерів.

"Ця інформація сама по собі спростовує наявність причинно-наслідкового зв'язку між шкодою й імпортом, але МЕРТ наполегливо її ігнорує", – підкреслюють журналісти.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3071517