Проросійський кандидат Земан лідирує на виборах президента Чехії

Сегодня
Проросійський кандидат Земан лідирує на виборах президента Чехії

О 14:00 за місцевим часом в Чехії після закриття всіх виборчих дільниць почався підрахунок голосів у першому турі президентських виборів. Як повідомляє агентство AFP, за попередніми підрахунками голосів лідирує проросійський кандидат Мілош Земан.

Офіційний результат підрахунку голосів очікується не раніше вівторка.

.jpg_48

Чинний президент Чехії Мілош Земан лідирує на виборах глави держави з 43,31% голосів виборців, призводить в суботу перші дані чеське радіо на підставі підрахунку 20% голосів.

На другому місці з 24,48% голосів основний конкурент Земана – Іржі Драгош.

За даними чеського видання Novinky, участь у голосуванні, яке тривало два дні, взяли три п'ятих від загального числа зареєстрованих виборців. Така ж явка була і в першому турі на минулих президентських виборах 5 років тому.

Відзначається, що явка в великих містах склала близько 70%.

На пост президента претендують дев'ять кандидатів, але основна боротьба розгорнеться між нинішнім президентом Мілошем Земаном і колишнім головою Академії наук Чехії Іржі Драгошем.

Згідно з останніми соцопитуваннями, Земан може набрати 42,45% голосів виборців, Драгоша підтримують близько 40% виборців.

656328-original1-myga1

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Якщо жоден кандидат не набере більше 50% голосів, через два тижні відбудеться другий тур, в якому візьмуть участь два претенденти з найбільшою кількістю голосів. Інавгурація нового президент запланована на 8 березня.

Земан відкрито дотримується антимусульманських поглядів, раніше він заявляв про те, що міграційний криза 2015 року є "організованим вторгненням" в Європу, і вважає, що мусульмани "не зможуть інтегруватися" в європейські країни. Він також неодноразово висловлювався за скасування санкцій проти Росії. Крім того, Земан називав анексію Росією Криму доконаним фактом.