Соболєва звільнили з посади глави Антикорупційного комітету Ради

iPress.ua
Соболєва звільнили з посади глави Антикорупційного комітету Ради

Таке рішення підтримали 12 членів комітету. Всього в комітеті 24 депутати, але Артем Іллюк (група "Відродження") не з'явився на засідання.

"За" проголосували члени фракції "Блок Петра Порошенко" Олег Барна, Ігор Артюшенко, Андрій Немирівський, Іван Мельничук, Юрій Буглак, депутати від "Народного фронту" Юрій Савчук, Тетяна Ричкова, Костянтин Матейченко, "оппоблоковци" Сергій Дунаєв і Іван Мирний, Михайло Ланьо з "Відродження", а також Ігор Попов з Радикальної партії. Всупереч очікуванням, не став підтримувати це рішення нардеп від НФ Юрій Тимошенко.

Нардеп Мустафа Найєм у Faceboolk написав, що Ігор Попов віддав свій голос, який став вирішальним, тому що йому пообіцяли посаду глави цього комітету.

На засіданні комітету були присутні лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк та віце-спікер Оксана Сироїд.

Раніше представник Порошенка звинуватив Соболєва в гальмуванні призначення аудитора НАБУ.

Нагадаємо, Верховна Рада України 21 березня, відмовилася призначити Найджела Брауна членом комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Того ж дня громадські організації рекомендували Кабінету міністрів України на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро колишнього прокурора США Марту Берш, колишнього прокурора Іспанії Карлоса Кастресану або директора Європейського управління боротьби з шахрайством (OLAF) Джованні Кесслера.

У липні Верховна Рада вкотре не змогла призначити аудитора НАБУ за своєю квотою.