Рада віддала НКРЕКП під контроль Порошенко

Новое Время
Рада віддала НКРЕКП під контроль Порошенко

Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє президенту Петру Порошенку одноосібно призначати на вакантні посади членів НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг).

За законопроект №7342-1, проголосовали 233 народних депутата на засіданні 7 грудня.

Таке право надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора

Законом, зокрема, встановлено, що "до призначення нового складу (нових членів) Регулятора відповідно до статті 8 цього Закону та у випадку неправомочності Регулятора, Президент України призначає членів Регулятора у кількості, рівній кількості вакантних посад, до моменту призначення членів Регулятора, обраних за результатами відкритого конкурсного відбору, але не більше, ніж на три місяці".

Авторами законопроекту є депутати Олександр Домбровський (БПП), Михайло Бондар (Народний фронт) і Юлія Іоффе (опозиційна блок). У законопроекті наголошується, що президент зможе комплектувати НКРЕКУ на термін не більше трьох місяців.

При цьому був відкликаний альтернативний законопроект №7342 з майже ідентичним текстом, поданий раніше депутатами Олексієм Рябчин (Батьківщина) і Вікторією Войціцькою (Самопоміч).

"Минулого тижня ми з Рябчиним зареєстрували законопроект, що надає повноваження президенту по доформування складу регулятора... Це була провокація. Ми чекали альтернативний конструктивний і зважений варіант рішення від команди президента... Але сьогодні вранці раптом з'явився ще один законопроект від представників БПП і Опозиційного блоку - дзеркальна копія нашого. Маски зірвані. Реальні наміри розкриті і підтверджені ", - написала на своїй Facebook-сторінці Войціцька.

Раніше повідомлялося, що в листопаді 2017 року роботу Нацкомісії була заблокована. НКРЕКУ не змогла зібратися через відсутність кворуму. Причиною був догляд Бориса Циганенко на лікарняний. У зв'язку з цим, у комісії немає кворуму для прийняття рішень.

28 листопада Порошенко звільнив члена НКРЕКП Бориса Циганенко.

Відзначимо, що ще в травні президент України Петро Порошенко затвердив план ротації голови і членів НКРЕКП. У листопаді глава НКРЕКП Дмитро Вовк змушений був звернувся до прем'єра Володимира Гройсмана з проханням зупинити ротацію членів НКРЕКУ, щоб люди не йшли, поки не призначать нових.