Львівський військкомат оприлюднив списки 15 тис. осіб, хто ухиляється від призову в ЗСУ

Новое Время 439
Львівський військкомат оприлюднив списки 15 тис. осіб, хто ухиляється від призову в ЗСУ

Львівський обласний військовий комісаріат оприлюднив списки мешканців міста Львова та області, які ухиляються від призову на строкову військову службу.

Списки близько 15 тис. чоловіків опубліковані на сторінці комісаріату в Facebook.

"Громадян, які є у списках, запрошуємо з'явитися до районного (міського) комісаріату за місцем перебування на військовому обліку або проживання", - наголошується в повідомленні.

Як пояснив ZAXID.NET офіцер групи по роботі з громадськістю Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк, до списків потрапило близько 15 тис. чоловіків. Серед них - 50 тих, які не з’явилися до військкоматів на відправку до Збройних сил України, ще понад 200, які отримали повістки, однак не прийшли до військкоматів. Усі решта - це призовники, яких не вдалося оповістити.

У коментарях користувачі Facebook звинуватили військовий комісаріат у розголошенні персональних даних, за що передбачена кримінальна відповідальність (максимальне покарання - обмеження волі на строк до трьох років).

Львівський військкомат - не перший, хто в мережі Інтернет публікує списки призовників.

Нагадаємо, в ніч на 4 листопада у Львові військові і поліція влаштували облаву біля нічного клубу Paradox.

У ніч на 28 жовтня в Києві поліція влаштувала рейд у київський нічний клуб Jugendhub. Під час нього були затримані десятки відвідувачів, яких після цього доставили до військкомату.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська вважає дії військових незаконними. При цьому очільник Львівської ОДА Олег Синютка визнав, що не бачить порушень у діях військових і поліцейських.