Порошенко провів телефонну розмову з главою МВФ. Стало відомо, про що домовилися

Еспресо.TV
Порошенко провів телефонну розмову з главою МВФ. Стало відомо, про що домовилися

7 грудня президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначається, що під час розмови сторони скоординували підходи до створення Антикорупційного суду в Україні, з урахуванням відповідної ініціативи президента, а також забезпечення ефективної діяльності антикорупційних інституцій.

Президент України і директор-розпорядник МВФ закликали політичні сили у Верховній Раді продемонструвати виняткову відповідальність і об'єднатися в підтримці законопроекту про Антикорупційний суд для його якнайшвидшого розгляду ще в цьому році.

Лагард назвала "конструктивною й відкритою" телефонну розмову з Порошенком, йдеться в офіційній заяві фонду.

"Я мала конструктивну й відкриту дискусію з президентом Порошенком про зусилля України в боротьбі з корупцією, якої очікує українське суспільство, і що має вирішальне значення для підвищення прозорості й підзвітності, а також створення умов для стійкого зростання", - йдеться в заяві Лагард.

Вона наголосила, що домовилася з Порошенко про збереження незалежності Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури.

"Ми домовилися про необхідність збереження незалежності, а також підвищення оперативного потенціалу НАБУ та САП", - наголосила Лагард.

У заяві також йдеться, що глава МФВ підтримала порядок денний Порошенка щодо подання найближчими дня до Ради законопроекту про Антикорупційний суд, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії й домовленостей за програмою МВФ.

Окрім того, Лагард наголосила, що МВФ разом з іншими міжнародними партнерами надалі підтримуватиме Україну в боротьбі з корупцією.

Глава МВФ закликала українську владу прискорити реалізацію реформ, необхідних для подальшого поліпшення перспектив економіки України.