У НАЗК пропонують позбавляти реєстрації партії-невидимки, що не подають фінзвітність

Дзеркало Тижня 4
У НАЗК пропонують позбавляти реєстрації партії-невидимки, що не подають фінзвітність

Близько 100 зареєстрованих в країні партій перебувають поза політичним процесом.

Національне агентство  з питань запобігання корупції (НАЗК) пропонує припиняти реєстрацію політичних партій, які протягом календарного року не подаватимуть в антикорупційне відомство звіти про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

"На сьогодні в Україні зареєстровано 352 політичні партії, проте  звіти про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру  надходять не від всіх. Близько 80-100 партій  перебувають поза політичним процесом, є партіями-невидимками. Наразі є потреба вирішити проблему створених та зареєстрованих партій, які не здають звіти про майно, не провадять політичну діяльність і не несуть жодної відповідальності за неподання звітності", - зазначила голова НАЗК Наталія Корчак.

Відповідна ініціатива антикорупціонерів внесена до законопроекту "Про внесення змін до ЗУ "Про політичні партії в Україні", розробленого НАЗК. Нею пропонується додати до статті 24 "Анулювання реєстрації" вимогу, відповідно до якої  підставою для анулювання реєстраційного свідоцтва партії може бути  неподання політичною партією двічі протягом календарного року фінансового звіту до НАЗК.  

"При цьому орган,  який  зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва", - додають в Агентстві.

Відповідно до українського законодавства, політичні партії країни повинні щоквартально подавати у НАЗК звіт політичної  партії  про  майно,  доходи,  витрати  і  зобов'язання фінансового  характеру  за відповідний квартал. А також оприлюднювати такий  звіт  на  своєму  офіційному веб-сайті (за наявності).

Читайте також: У НАЗК розподілили напрямки роботи серед членів агентства

Як повідомлялося раніше, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) минулого року склало за результатами аналізу звітів політичних партії 264 протоколи про адміністративні правопорушення. Найбільша їхня кількість була пов'язана із порушеннями порядку подання звітів про надходження та використання коштів виборчого фонду.

Тим часом у "Комітеті виборців України" наголосили на тому, що парламентські політичні партії більшість коштів, отриманих із Державного бюджету України у 2017 році, витратили на оплату рекламних матеріалів.Найбільше коштів на рекламу витратили"Радикальна партія Олега Ляшка", "Самопоміч", "Опозиційний блок" і "Народний фронт".

При цьому більшість українських партій жодної діяльності не веде. З 356 зареєстрованих в Україні партій звіти до НАЗК подали 272, при цьому 197 політсил подали порожні звіти, не зазначивши жодних витрат за III квартал 2017 року, ще 35 політичних сил задекларували символічні витрати за три місяці.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter