На руках у населення – 200 мільйонів одиниць зброї, а у Яценюка є навіть кулемет - експерт

АСН 6
На руках у населення – 200 мільйонів одиниць зброї, а у Яценюка є навіть кулемет - експерт
На руках у населення – 200 мільйонів одиниць зброї, а у Яценюка є навіть кулемет - експерт

На руках у населення України знаходиться мінімум 200 мільйонів одиниць стрілецької зброї, а у колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка є навіть кулемет. Таку думку висловив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

«Нас нагодували статистикою, в кращому випадку, зразка 12-13 року. За нашими оцінками, на сьогоднішній день тільки стрілецької зброї на руках – від 1,5 до 2 млн одиниць. І це ще дуже скромна цифра. І травматики: нам підносять 100 тис., і ми зі значною мірою впевненості говоримо про те, що її набереться тисяч 300 стволів», - зазначив експерт.

За його словами, згідно з офіційною статистикою, на руках у українців знаходиться близько 900 тис. одиниць незареєстрованої зброї, проте ці дані занижені мінімум удвічі. Як пояснив С. Шабовта, в останні роки відбувся значний збій в системі реєстрації та обліку зброї на руках у населення, а крім того навіть законослухняні громадяни в умовах погіршення безпекової ситуації шукають можливості, в тому числі і незаконні, отримати і собі якийсь спосіб захисту.

У той же час, рівень озброєння можновладців зріс. Так, обсяг нагородної зброї в Україні доходить до 50 тисяч стволів, яким чиновники і депутати користуються не завжди виправдано – як у випадку з інцидентом навколо нардепа Сергія Пашинського.

А у екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, за словами експерта, навіть офіційно зареєстрований кулемет "Максим". Нагадаємо, 28 січня кияни спостерігали марш вулицями столиці т.зв. Національної Дружини, що викликало інтерес у соцмережах.