У Петербурзі група "клоунів-мілітаристів" влаштувала антивоєнну акцію на борту крейсера Аврора

Гордон 2
У Петербурзі група

Група активістів у костюмах клоунів влаштувала на борту крейсера "Аврора" в Петербурзі антивоєнну акцію, повідомляє "Бумага".

Учасники акції, які відрекомендувалися як "антивоєнні активісти клоунської держави", вийшли на палубу з плакатами "Воно воює", "Нам потрібні вороги", "Даєш ахуліард на залякування уявних ворогів", "Не служив – не клоун".

Організатори акції повідомили, що серед учасників – цивільні активісти, феміністки й художники з групи "Батьківщина", передає RTVi.

За словами організаторів, у своїй акції вони пародіюють спільні військові навчання Росії та Білорусі "Запад-2017". Активісти також у жартівливій формі вимагали збільшити військовий бюджет РФ.

"Несправедливо, що у шкіл, лікарень і пенсіонерів ще є якесь забезпечення, тоді як на ці гроші ми могли би влаштувати військові навчання, а потім – убивати! Не важливо, хто ворог, важливо, що війна це весело!" – ідеться в маніфесті учасників акції.

Охорона крейсера вигнала учасників акції з "Аврори".

Користувач Dave Frenkel опублікував у Twitter фотографію з акції, назвавши її учасників "клоунами-мілітаристами".14 вересня в Білорусі стартували навчання "Запад-2017", які триватимуть до 20 вересня. Військовослужбовці РФ почали прибувати в країну 24 липня.

Своє занепокоєння щодо їх проведення вже висловили країни Європейського союзу, НАТО та Україна.

Експерти попередили, що навчання можуть стати етапом "окупації та втягування Білорусі у збройний конфлікт".

До моніторингу запросили Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Швецію та Норвегію. Україна й НАТО скерували на маневри своїх верифікаторів.