Один з лідерів ІРА засуджений за підготовку нападу на принца Чарльза

Гордон
Один з лідерів ІРА засуджений за підготовку нападу на принца Чарльза

В Ірландії одного із лідерів Ірландської республіканської армії (ІРА) засуджено на 11,5 років за підготовку теракту під час візиту принца Чарльза в Ірландію у 2015 році. Про це повідомляє ВВС.

63-річного Сімуса МакГрейна було визнано винним у терористичній діяльності і членстві в незаконній організації. Сам член ІРА своєї провини не визнав.

Суддя Спеціального кримінального суду Дубліна заявив, що попереднє засудження МакГрейна за членство в ІРА стало для нього обтяжливим чинником.

Поліція таємно записувала розмови МакГрейна, у яких він обговорював вибухові речовини і ціль "військового значення" в Дубліні.

Його справа пов'язана зі справою Донала О'Койшедельбха, якого у 2016 році засудили до 5,5 років в'язниці за виявлену в нього вибухівку під час державного візиту принца Чарльза в Ірландію.

Повідомляють, що О'Койшедельбх і МакГрейн неодноразово зустрічалися в пабі, де планували напад на принца.

ІРА – воєнізоване угруповання, метою якого є досягнення повної самостійності Північної Ірландії від Сполученого Королівства. У своїй діяльності спирається на підтримку частини католицького населення Північної Ірландії.

Улітку 2005 року керівництво ІРА випустило офіційний наказ про припинення збройної боротьби, здавання зброї та перехід до політичного врегулювання конфлікту.