NASA опублікувало містичне відео Юпітера в інфрачервоному діапазоні

Експрес 1
NASA опублікувало містичне відео Юпітера в інфрачервоному діапазоні

Вчені, що працюють над юпітеріанською місією NASA, поділилися тривимірним інфрачервоним відео, який демонструє щільні циклони та антициклони у полярних областях планети.

Унікальний відеоролик був складений зі знімків, зроблених камерою на борту станції "Юнона". На відео можна оглянути північний полюс газового гіганта. І виглядає це доволі містично. Адже, як виявилося, складається він з гігантського циклону, оточеного ще вісьмома циклонами, діаметри яких варіюються від 4 000 до 4 600 кілометрів.

В анімації використано 3D-ефекти. А завдяки інфрачервоним камерам, вчені змогли визначити температуру атмосфери Юпітера та отримати уявлення про те, як працюють потужні циклони на полюсах планети.

Так, жовтим кольором виділено тепліші ділянки (вони розташовані глибше в атмосфері Юпітера), а темним - холодніші (вище в атмосфері Юпітера). Найвища "температура яскравості" становить близько 260 Кельвінів (це близько -13 градусів за Цельсієм), а найнижча - близько 190 Кельвінів (це близько -83 градусів за Цельсієм).

"Загалом, "візитківкою" Юпітера є постійні вітри, що дмуть із швидкістю у сотні кілометрів на секунду. Власне, найбільшим ураганом у всій Сонячній системі вважається саме один з тих, який вирує на Юпітері.

Йдеться про Велику червону пляму - ураган, який займає площу, удвічі більшу за нашу Землю. Він панує на території понад 60 тисяч кілометрів завдовжки та 15 тисяч кілометрів завширшки. А швидкість вітрів там досягає 600 кілометрів на годину! І на сьогодні це найстійкіший циклон у всій Сонячній системі, - каже Експрес-Онлайн Валерій Клещонок, завідувач відділом астрометрії та малих тіл Сонячної системи Астрономічної обсерваторії КНУ ім.Т.Шевченка. - Він вирує щонайменше понад 300 років поспіль і, за прогнозами, проіснує ще 400 років".

На думку вченого, зображення циклону з північного полюсу Юпітера допоможе науковцям зрозуміти механізми, за якими утворюються циклони та антициклони на газовому гіганті. Адже раніше, до "Юнони", можна було лише здогадуватися, як виглядають полюси Юпітера.

Здійснити віртуальну екскурсію на полюс Юпітера можна тут.

Марина МОРОЗ

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram