Українські волонтери розробили унікальний безпілотник для потреб ЗСУ (видео)

Дзеркало Тижня 1
Українські волонтери розробили унікальний безпілотник для потреб ЗСУ (видео)

БПЛА може працювати як коригувальник вогню і дальній розвідник, його не можуть зафіксувати прогресивні системи стеження.

Волонтери із Черкас та Києва розробили унікальний безпілотний літальний пристрій "Маргарита", повідомляє "5 канал". Коштує пристрій понад 170 тисяч гривень, гроші на нього збирали майже рік.

"Маргарита" є унікальним розвідником, вона повністю адаптована до потреб військовослужбовців Збройних сил України. БПЛА має невеликі розміри та може вікувати ворожі позиції швидко та безшумно. За словами розробників, його не зможуть зафіксувати навіть сучасні  системи стеження.

"Це універсальна машина, вона працює як коригувальник вогню, як дальній розвідник", - розповів розробник пристрою з позивним "Майстер".

Військовослужбовець із позивним "Кречет" працює над дисертацією із систем радіоуправління. Новітні розробки він застосував у повітряному розвіднику.

"Основна ідея – зберегти життя людям. І основна постановка цих систем – це збереження життя людей", - зазначив він.

За словами "Майстера", найбільш  цікавою і дорогою у "Маргариті" є схема датчиків.

"Це система, яка при повному гасінні GPS російських глонасів, вона не тільки повернулася, але вона ще й виконала бойовий маршрут", - наголосив розробник.

БПЛА поки що проходить тестування, але волонтери вже анонсували збір коштів на наступний проект – "Тарас". Проект названо на честь науковця-розробника БПЛА, який передчасно загинув. Система "Тарас" складатиметься з двох літаків-розвідників, які працюватимуть у тандемі. Нові безпілотники назвуть "Грім" та "Блискавка".

Дивіться також фото: Українські БПЛА вперше були представлені на виставці у Франції

Нагадаємо, наприкінці квітня військовослужбовці Збройних сил України випробували в зоні АТО безпілотний авіаційний комплекс вітчизняного виробництва "Spectator-M".

За матеріалами: 5 канал / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter