Політв’язня Сенцова етапували в колонію на Ямал — адвокат

Тиждень 2

Незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова доправили в місто Лабитнангі, що у Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Про це поінформував адвокат Дмитро Дінзе, повідомляє "Радіо Свобода".

"Ще поки залишається незрозумілим питання – чи надовго він там, і чи дійсно це кінцевий пункт (етапування – ред.)", – сказав адвокат.

Раніше Олег Сенцов у листі правозахисникам розповів, що його етапують в Лабитнангі. За словами Сенцова, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська і Кірова. Жодних заходів фізичного впливу, а також приниження людської гідності за час етапування до нього не застосовували.

9 вересня стало відомо, що Олега Сенцова етапували з колонії в Якутську в СІЗО-1 Іркутська. 11 вересня Сенцова етапували з іркутського СІЗО до Челябінська.

Громадська спостережна комісія Іркутської області пояснила, що переведення Сенцова в інший регіон може бути пов'язане з розглядом його скарги в Європейському суді з прав людини. Сума компенсації в разі виграшу буде меншою на порядок, якщо ув'язнений ближче до «дому».

Нагадаємо, за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).