"Силові амбіції Росії зростатимуть", - голова розвідки Німеччини Каль вбачає в РФ потенційну загрозу

Цензор.НЕТ
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про це він повідомив під час виступу у Фонді імені Ханса Зайделя (Hanns-Seidel-Stiftung) в Мюнхені, пише у вівторок, 14 листопада, Süddeutsche Zeitung.
Він зазначив, що труднощі, швидше за все, триватимуть і далі
Каль попередив, що "не слід більше плекати надії з питання Криму", додавши, що "силові амбіції Росії зростатимуть". Після великомасштабних спільних російсько-білоруських військових маневрів BND констатувала "вражаючу" модернізацію озброєння і вміння керувати військами. Каль зауважив, що це "вселяє занепокоєння".
За його словами, Росія прагне повернути собі роль лідера на європейському континенті - зокрема, "послабити Євросоюз і відштовхнути США, а особливо - вбити між ними клин".
"Замість партнера у сфері європейської безпеки ми маємо в Росії, скоріше, потенційну загрозу", - заявив голова німецької спецслужби, вказавши на повернення Росії як гравця на світовій політичній арені.
На думку Бруно Каля, це буде "незручний сусід". Країна збільшила радіус дії в політиці безпеки, тому він вважає реальною загрозу, що виходить від розміщених "навколо" Калінінграда ракет малої дальності.
Водночас голова BND закликав налагоджувати з Москвою "тісні зв'язки", тримати відкритими канали спілкування і стежити за тим, щоб контакти з Росією не вичерпалися зовсім.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що відносини Росії і США деградують із кожним днем.