Комісія ООН зібрала достатньо доказів, щоб судити Асада за військові злочини

Дзеркало Тижня 1
Комісія ООН зібрала достатньо доказів, щоб судити Асада за військові злочини

Питання засудження президента Сирії не може зрушити з місяця через відсутність спеціального військового трибуналу.

Міжнародна комісія ООН з розслідування подій у Сирії зібрала достатньо доказів для того, щоб засудити президента Башара Асада за військові злочини, повідомила член комісії Карла дель Понте у неділю, 13 серпня.

Минулого тижня 70-річна дель Понте відмовилася від місця в комісії через розчарування відмовою Ради безпеки ООН продовжити роботу зі створення спеціального військового трибуналу в Сирії, щоб судити підозрюваних у військових злочинах. При цьому точну дату залишення посади дипломат не назвала, відзначає Reuters.

Дель Понте дала інтерв'ю швейцарському виданню SonntagsZeitung, в якому повідомила про те, що доказів провини Асада достатньо.

"Так, я переконана в тому, що справа готова. Саме тому ситуація настільки сумна. Попередня робота проведена. Незважаючи на це, ані прокурора, ані суду", - пояснила вона.

Уряд Сирії на чолі з Башаром Асадом заперечує висновки комісії, в яких йдеться про масштабні військові злочини сирійської армії і сил безпеки країни.

Організація Об'єднаних Націй створює новий орган для підготовки судового переслідування військових злочинців, тим не менш, немає жодних ознак створення суду, який розглядатиме військові злочини, вчинені за роки війни в Сирії. Також немає жодних ознак відправлення Радою безпеки ООН матеріалів у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі.

"Протягом шести років комісія займалася розслідуванням. Тепер прокурор повинен продовжити нашу роботу і привести військових злочинців у спеціальний суд. Але це те, що Росія блокує в Раді безпеки ООН своїм правом вето", - пояснила дель Понте.

Читайте також: ООН повідомляє про загибель понад 250 чоловік внаслідок етнічних чисток у Конго

Нагадаємо, в лютому минулого року Міжнародна комісія ООН з розслідування подій у Сирії звинуватила режим Асада у злочинах проти людяності. У доповіді комісії йшлося про масове знищення затриманих з числа мирних жителів.

У квітні цього року сенатори Конгресу США представили законопроект, що пропонує створення "гібридного трибуналу" по Сирії. Ініціатива повинна "забезпечити відповідальність за порушення прав людини відносно безневинних сирійців", пояснив сенатор Марк Рубіо, один з авторів документа.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter