Ердоган закликав Грецію до перегляду кордонів

Дзеркало Тижня 10
Ердоган закликав Грецію до перегляду кордонів

Президент Туреччини, під час історичного візиту в Грецію, пред'явив територіальні претензії.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, під час історичного візиту в Грецію, пред'явив Афінам територіальні претензії, а також розкритикував ставлення грецької влади до представників турецької меншини.

"Повітряні та морські кордони можна було б поліпшити", - сказав Ердоган.

Як пише DW, ще до від'їзду в Афіни він поставив під сумнів Лозаннський договір від 1923 року, згідно з яким Греція отримала майже всі острови в Егейському морі біля турецького узбережжя. З тих пір між двома державами не припиняються суперечки про точне проходження кордону.

Наголошується, що уряд в Афінах роздратовано відреагував на претензії Ердогана, наголосивши, що його візит має сприяти "побудові мостів, а не стін".

У свою чергу президент Греції Прокопіс Павлопулос виключив можливість перегляду Лозаннського договору: "Для нас цей договір не є предметом торгу. Він не вимагає ні перегляду, ні оновлення".

Ердоган також звинуватив грецьку владу в тому, що вона, всупереч договору, не дозволяє турецькій меншості обирати муфтіїв, а призначає їх самостійно. Турецький президент підкреслив, що для нього захист прав етнічних турків є вищим пріоритетом.

Читайте також: Ердоган підтвердив невизнання анексії Криму

Відзначимо, що це перший візит президента Туреччини до Греції за останні 65 років. Ердоган вже відвідував Грецію, однак, лише на посаді прем'єр-міністра Туреччини.

За матеріалами: Deutsche Welle (Русская редакция) / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter