Скандал з законом про освіту: Угорщина хоче державні угорські школи в Україні

Сегодня
Скандал з законом про освіту: Угорщина хоче державні угорські школи в Україні

Народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський заявив, що депутати від Угорщини в ПАРЄ хочуть, щоб в Україні були державні угорські школи. Про це Логвинський сказав в кулуарах осінньої сесії ПАРЄ.

"Повірте мені, що на рівні особистого спілкування, що не на камери, що не на телевізор... які спрямовані на вузького виборця, вони повністю з нами згодні. Разом з цим, ми не можемо... наприклад, що вимагає угорський колега і каже: ми хочемо, щоб в Україні були державні угорські школи, не українські, а угорські. І це не можна допустити", – сказав Логвинський.

При цьому він говорить, що відповідає, "послухайте, у нас буде українська школа, у нас буде величезна кількість предметів вашою національною мовою". "Будь ласка, ми готові підтримати, але не може бути, щоб наша (українська) мова була знищена, щоб державна мова була знищена для цих дітей. Це дискримінація цих дітей", – заявив Логвинський.

Разом з тим він пропонує угорським і румунським колегам перестати слідувати гаслам політиканів.

"У професійному суспільстві ми готові на все, а в особистому контакті, повірте, що у нас дуже дружні відносини. І з румунами, і з віце-президентом Парламентської асамблеї від Румунії, з віце-президентом Парламентської асамблеї від Угорщини, я як віце президент Парламентської асамблеї від України, ми між собою вчора цілий день спілкувалися – у нас абсолютно дружні відносини і взаємна підтримка. Тому ми далі повинні собі будувати друзів, а не плодити ворогів", – заявив Логвинський.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою, але при цьому вивчення державної мови є обов'язковим.

"Хочу запевнити – ми належним чином гарантуватимемо мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі і право навчатися рідною мовою, при цьому вивчаючи і державну мову – українську", – сказав Порошенко на пленарному засіданні ПАРЄ.

За його словами, свідченням гарантії є рішення України направити до Венеціанської комісії відповідну норму закону "Про освіту" для проведення експертизи.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт і далі домагатиметься від Києва відкликання закону про освіту, а якщо цього не відбудеться, то вимагатиме санкцій Європейського Союзу проти України.

5 вересня Верховна Рада прийняла реформу освіти, основою якої є закон "Про освіту".