Збільшення рівня довіри до поліції не означає ефективність її роботи, – нардеп

ZIK 1

Після появи Національної та патрульної поліції рівень довіри українців до органів правопорядку поступово зростає. Нарешті зникають «мусора» та «мєнти». Проте збільшення рівня довіри не означає, що в поліції все добре.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Мустафа Найєм.

За оцінкою «Taylor Nelson Sofres», більше 43% українців довіряють Національній поліції, в той час рівень довіри до патрульної поліції склав близько 53%.

«Я б хотів, щоб ми дуже обережно ставились до цих чисел. Дійсно треба відмітити, що протистояння між людьми та міліцією, яке тягнулось ще з радянських часів, припинилося. Немає більше колишнього негативу, припинилося «мусора», «мєнти» і так далі», – вважає Мустафа Найєм.

На його думку, саме поява патрульної поліції зіграла важливу роль в тому, що люди нарешті починають довіряти органам правопорядку.

«Потрібно нагадати тим, хто проводив це дослідження, що патрульна поліція – це орган забезпечення громадського порядку, це саме те, з чим стикаються більшість громадян, те, що ми бачимо постійно», – пояснює народний депутат.

Проте, за його словами, по всій правоохоронній системі ще досі залишаються питання, зокрема, це стосується кримінального блоку.

«Більшість людей, які взяли участь в опитуваннях для цього рейтингу, навіть не знають свого дільничного. Тому виникає питання, чому вони довіряють? Вони довіряють бренду поліції, який бачать, чи вони дійсно довіряють поліції?», – запитує народний обранець.

Також він зауважив, що не варто принижувати поліцейських, адже «є багато людей в поліції, які гарно виконують свою роботу». Але не можна використовуючи ці цифри, говорити, що в МВС все добре.

Читайте також: Нова поліція оновила «таксу» хабарів