Робот забере твою роботу. Найцікавіші новини науки, – точка зору

Новое Время
Робот забере твою роботу. Найцікавіші новини науки, – точка зору

1 Квантовий шифр

Китайські вчені продовжують "балуватися" з квантовою передачею даних з орбіти. Цього разу успішно здійснено експеримент з квантовим розподілом ключів. Тобто мова йде про передачу зашифрованої інформації.

Квантова передача заснована на феномені квантової заплутаності, коли два об'єкти, в даному випадку – фотони, володіють однаковими хвильовими функціями. Якщо їх розділити на велику відстань, зв'язок між ними збережеться і вимірювання одного вплинуть і на стан іншого.

Загалом, фантастика в дії.

2 Бургери зі штучним м'ясом

Американський уряд не схвалив (але і не заборонив!) бургери зі штучним м'ясом, які продає стартап під промовистою назвою Impossible Foods.

Чиновники з Американського управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів (FDA) визнали небезпечним соєвий легоглобін, що міститься в бургерах.

Тим часом бургери продаються вже більше ніж в 50 американських ресторанах.

Втім, заборонити їх можна буде лише після того, як FDA проведе масштабні клінічні випробування. Так що говорити про вирок штучного м'яса поки рано.

3 Податок на роботів

Південна Корея може стати першою в світі країною, де буде запроваджено податок на роботів.

Суть проекту в тому, що компанії, які використовують роботів, повинні будуть платити податки за це. Якщо закон вступить в силу, Південна Корея стане першою країною, яка змінює свої податкові правила в світлі визнання наступаючої масової роботизації. Чиновники вважають, що в першу чергу роботи загрожують робочих місць людей із середньою і низькою кваліфікацією - вантажників, різноробочих, посильних і т.д.

4 Гігантський бойовий робот

Дуже символічна і ще одна новина про роботів. Вона, зокрема, наводить на думки про те, що роботи залишать без роботи і чималу частину військових.

Пам'ятаєте мережевий мем про "гігантських бойових людиноподібних роботів"? Ну так от, в США нарешті створили щось подібне в реальності.

5-метровий бойовий робот важить 12 тонн. Потужність його силової установки становить 430 к.с. Уже в серпні робот візьме участь в змаганнях, в тому числі проведе бій з японським роботом-конкурентом.

Відкриття з Олексієм Бондарєвимпо неділях

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше поглядів тут