Посольство в Ізраїлі рекомендує українцям утриматися від поїздок в східний Єрусалим

Гордон
Посольство в Ізраїлі рекомендує українцям утриматися від поїздок в східний Єрусалим

Посольство України в Ізраїлі рекомендує українцям утриматися від поїздок у східний Єрусалим через погіршення ситуації з безпекою. Про це повідомила прес-служба диппредставництва.

У відомстві підкреслили, що ймовірність загострення і підвищення терористичної загрози пов'язана з рішенням президента США Дональда Трампа від 6 грудня про офіційне визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

Посольство рекомендує українцям, які вже перебувають у місті, бути пильними й уникати скупчень людей.

Рішення Трампа підтримав прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що визнання Єрусалима столицею Ізраїлю рівнозначне відмові США від ролі посередника в мирних переговорах.

Ініціативу глави Білого дому також засудили канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр Великої Британії Тереза Мей і президент Туреччини Реджеп Ердоган.

7 грудня в Єрусалимі спалахнули заворушення.

8 грудня Рада Безпеки ООН обговорить рішення Трампа на спеціальному засіданні.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамаллі.