24 травня в Мінську повинні визначити дату звільнення заручників і їх список - Геращенко

Новое Время
24 травня в Мінську повинні визначити дату звільнення заручників і їх список - Геращенко

24 травня під час наступної зустрічі ТКГ в Мінську повинна бути визначена остаточна дата звільнення заручників і остаточний список осіб, які можуть бути звільнені, заявила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко в ефірі каналу 112 Україна.

"Ми наполягаємо на тому, що 24 травня під час наступної зустрічі в Мінську повинна бути вже поставлена крапка в цьому питанні, де хтось намагається відтягнути час, і ми повинні вийти на остаточну дату звільнення заручників і на остаточний список", - сказала вона.

За словами Геращенко, виконання гуманітарного блоку Мінських угод буде сприяти і переходу до політичного блоку. Хоча перший все ж є більш значущим сьогодні.

"Але на сьогодні, поки щодня стріляють, поки щодня порушується режим тиші, поки є загиблі серед військових, і серед цивільного населення, ключовими є безпека і гуманітарний аспект", - зазначила вона.

Геращенко додала, що СММ ОБСЄ повинна працювати на всій окупованій території України для забезпечення моніторингу виконання Мінських угод у сфері безпеки.

Вона назвала неприпустимими факти перешкоджання роботі Місії в ОРДЛО.

Раніше повідомлялося, що представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що уздовж лінії розмежування на Донбасі працюють щодня близько 70 патрулів ОБСЄ, а їх доступ до межі між країнами досі обмежений.