НБУ не погоджував продаж 25% акцій "Промінвестбанку" депутатові Микитасю

Дзеркало Тижня 2
НБУ не погоджував продаж 25% акцій

Микитась безуспішно намагався придбати істотну частку в банку минулого року. Зараз він здійснює другу спробу.

Національний банк України ще не розглядав можливість покупки позафракційним народним депутатом Максимом Микитасем 25% акцій "Промінвестбанку".

Станом на вечір п'ятниці, 12 січня, до НБУ не надходив відповідний пакет документів, повідомили інформагентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі регулятора.

"Звертаємо увагу, що придбання істотної участі в банку без погодження Національного банку не допускається", - підкреслили в Нацбанку.

Осіб, які купують істотні частки в банках без погодження НБУ, регулятор має право оштрафувати на 10% вартості придбаних акцій або тимчасово позбавити права голосу в раді акціонерів.

"Крім того, Національний банк має право застосувати заходи впливу до банку в разі, якщо структура власності банку стане непрозорою в результаті такого неузгодженого придбання. Зокрема, банк може бути віднесено до категорії проблемних", - додали в прес-службі Нацбанку.

Читайте також: НБУ не отримував нових документів на покупку "Сбербанку" та "Промінвестбанку"

Раніше Антимонопольний комітет України повідомив про отримання пакета документів від позафракційного народного депутата Максима Микитася для купівлі ним 25% акцій "Промінвестбанку".

У травні минулого року ЗМІ повідомляли, що народний депутат Максим Микитась може стати акціонером "Промінвестбанку". При цьому, 28 липня комітет з питань нагляду і регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку України прийняв рішення відмовити у погодженні набуття істотної участі Максиму Микитасю і Павлу Фуксу в "Промінвестбанку".

Нагадаємо, що голова російськьго "Внешэкономбанка" Сергій Горьков спростував повідомлення ЗМІ про продаж українського "Промінвестбанку" бізнесменові Олександру Ярославському.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram