У Японії прокоментували конфлікт між правоохоронними відомствами в Україні

Тиждень 4

Дипломатичний представник Японії в Україні Шігекі Сумі висловив стурбованість щодо конфліктів між правоохоронними органами в контексті боротьби з корупцією. Про це він сказав 7 грудня під час прийому з нагоди 84-ої річниці Дня Народження Імператора Японії

"Японія продовжує підтримувати реформи в Україні як головна донорська країна. Я радий відзначити багато досягнень у реформах. Проте міжвідомчі конфлікти щодо питань боротьби з корупцією є нашою головною стурбованістю, і про це я мушу зазначити", - заявив дипломат.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.