Військовий експерт дав прогноз по результату війни на Донбасі

Сегодня
Військовий експерт дав прогноз по результату війни на Донбасі

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що перезавантаження "нормандського формату" допоможе припинити війну на Донбасі і змусить Росію сісти за стіл переговорів в якості сторони конфлікту. Для цього Україні потрібно всього лише юридично визнати факт збройної агресії з боку Російської Федерації, пише "Обозреватель".

За його словами, для Києва найбільш оптимальною лінією буде визнання міжнародного військового конфлікту.

"Це не говорить про те, що ми завтра підемо в атаку або почнемо зараз активні бойові дії. Юридична визнання змінює формат переговорів (по Донбасу), при цьому "Мінськ" закривається взагалі", – підкреслив експерт.

"Змінюється "нормандський" формат – виходять два миротворця – Франція і Німеччина, Росія – відповідач, а Україна – постраждала сторона. Ось формат переговорів в подальшому", – заявив Жданов.

Він зазначив, що в переговорний процес потрібно включити Великобританію – Лондон висловлює великий інтерес до цього питання. Також, на думку експерта, в оновленому "нормандському" форматі знайдеться місце і для Варшави.

"Польща фактично – це рупор Сполучених Штатів в Східній Європі. Присутність Польщі там була б корисною. Великобританія знає, як розмовляти з РФ, досвід у них величезний ще з 1918 року", – сказав Жданов.

Він висловив упевненість, що такий поворот подій поставив би Москву на місце. "І Росія нікуди б не поділася – вона б сіла за стіл переговорів тому, що йти проти всього світу досить важко", – додав військовий експерт.