У Сеймі скликають спеціальне засідання щодо ролі Росії у дестабілізації польсько-українських відносин

Новое Время 4
У Сеймі скликають спеціальне засідання щодо ролі Росії у дестабілізації польсько-українських відносин

У Польщі комітет Сейму з питань спеціальних служб проведе 22 березня засідання задля обговорення ролі російських спецслужб у провокаціях задля дестабілізації українсько-польських відносин.

Про це повідомляє Радіо Польща.

"Хочемо дізнатися від голів спецслужб (…) про те, якою є роль російських спецслужб в антипольських провокаціях та дезінформації в Україні", - заявив 13 березня голова комітету Марек Опьола від партії Право і справедливість.

У Сеймі мають намір заслухати інформацію, яку мають представити голови Агентства внутрішньої безпеки (ABW), Агентства розвідки (AW), Служби військової контррозвідки (SKW) та Служби військової розвідки (SWW).

"Водночас ми попросимо їх представити звіт про роль росіян у подібних антиукраїнських діях у Польщі. На нашу думку, ці акції спрямовані на провокування та поглиблення неприхильності до громадян України у Польщі та поляків в Україні і це частина гібридної війни Росії", - підкреслив голова комітету.

Дивіться також

Протягом останніх років напруження між Україною та Польщею зростає через різне тлумачення історичного минулого.

Одним з останніх стало ухвалення у Польщі змін до закону про Інститут національної пам'яті, що передбачає покарання за публічне звинувачення польської нації в причетності до Голокосту і злочинів Третього рейху.

Дивіться також