Публікація звітності держпідприємств на порталі e-data стала обов'язковою

Дзеркало Тижня 5
Публікація звітності держпідприємств на порталі e-data стала обов'язковою

До початку 2018 року портал буде інтегрований з Державним казначейством та системою ProZorro.

Офіційний портал про використання державних коштів e-Data.gov.ua вийшов з тестового режиму і почав працювати повноцінно, повідомила перший заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова.

За її словами, з сьогоднішнього дня всі розпорядники державних коштів зобов'язані публікувати фінансову звітність на порталі.

"З сьогоднішнього дня можемо карати розпорядників державних коштів за невиконання норм законодавства і нерозкриття інформації на нашому порталі. Якщо всі операції казначейства автоматично відображаються на порталі, то, на жаль, не всі розпорядники, особливо це стосується державних і комунальних підприємств, сьогодні розкривають свою інформацію", - повідомила вона.

Однак нововведення не стосується фінансової інформації СБУ, Міноборони та інших подібних установ.

Маркарова додала, що до початку 2018 року портал буде повністю інтегрований з Державним казначейством та системою електронних закупівель ProZorro. Це має полегшити роботу бухгалтерам, яким доводиться додатково подавати звітність на портал. За її словами, мета такого рішення - автоматизувати цей процес.

Нагадаємо, портал e-Data.gov.ua був створений два роки тому за підтримки уряду Німеччини і Великобританії. Його мета - забезпечити повну прозорість державних фінансів. За час його існування через e-Data.gov.ua пройшло 61,5 млн транзакцій на суму 4,1 трлн грн. Це найбільша база публічних фінансів в Україні. А кількість відвідувачів порталу становить 21 000 в день.

Читайте також: Чернетка фінзвітності "Нафтогазу": лакмусовий папірець чи шагренева шкіра?

Раніше повідомлялося, що Нацбанк має намір щомісяця публікувати фінансову звітність банків.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter