Тарас Чорновіл: Цей склад уряду збережеться до 2019 року

ZIK 1

Припускаю, що уряд складе свої повноваження перед новообраною Верховною Радою. Найвірогідніше, посада міністра інфраструктури Омеляна також зберігатиметься до 2019 року.

Таку думку висловив політолог Тарас Чорновіл у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) почало розслідування проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна за підозрою в незаконному збагаченні і отримало доступ до інформації про його мобільні переговори.

«В урядових зміна, окрім незначних ротацій, очікувати якихось кардинальних змін не варто. Я припускаю, що уряд складе свої повноваження перед новообраною Верховною Радою, вибори до якої відбудуть своєчасно восени 2019 року. Відтак, на мій погляд, до 2019 року цей склад уряду з невеликими ротаціями буде зберігатися, найвірогідніше, посада міністра інфраструктури Омеляна також зберігатиметься», – спрогнозував Тарас Чорновіл

Насправді, зауважує політолог, після розголосу ЗМІ, НАБУ зробило заяву, що не звинувачує Омеляна.

«Зараз НАБУ проводить перші перевірки по цій справі. Цілком імовірно, що під час перевірки в даних декларації просто заплуталися, як це було і у інших депутатів та міністрів. Омелян – достатньо багата людина, то йому нема сенсу це приховувати. Тому я вважаю, що виникла певна плутанина, і ця справа, судячи із заяв НАБУ, не матиме серйозне продовження», – прокоментував Чорновіл.

Щодо ж до НАБУ, додає політолог, то зараз відомство проходить такий період, коли хочуть якомога швидше показати серйозні результати, проте справи готуються достатньо слабко, відтак розвалюються в судах.

«Я впевнений, що НАБУ дійсно відкривають справи проти корупціонерів. Однак це ще потрібно довести у змагальному процесі, і доказова база має бути відповідна, щоб виграти в суді. Я вважаю, що при цьому складі НАБУ ми зможемо побачити гарні результати, але через кілка років», – зазначив Тарас Чорновіл.