МЗС Угорщини не рекомендує своїм громадянам відвідувати Закарпаття "через складну політичну і суспільну ситуацію"

Цензор.НЕТ 5
МЗС Угорщини не рекомендує своїм громадянам відвідувати Закарпаття

"Через складну політичну і суспільну ситуацію у сфері безпеки, для того, щоб уникнути можливих провокацій з 16 по 18 березня 2018 року не рекомендуються поїздки в Закарпаття угорським групам і туристам, особливо в деякі міста (наприклад, Хуст, Ужгород)", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення, опубліковане на сайті Генконсульства Угорщини в Ужгороді.

У дипломатичному відомстві також закликали угорців уникати відвідування Верецького перевалу.

Нагадаємо, 15 березня на Закарпатті відзначатимуть річницю проголошення Карпатської України. Глава ОДА Геннадій Москаль підписав розпорядження, згідно з яким цей день буде вихідним.

17 березня 1939 року угорські жандарми гнали через перевал колони полонених галичан - воїнів Карпатської Січі і передали їх польській прикордонній службі, яка розмістила полонених у підвалах своїх казарм. Наступного дня, 18 березня, до сходу сонця полонених було розстріляно на закарпатському боці.

За свідченням літописів, саме через Верецький перевал 895 року угорські племена перейшли Карпати і завоювали Тисо-Дунайську низовину.

4 березня стало відомо, що Нацполіція розкрила обидва напади на Товариство угорської культури в Ужгороді (Закарпатська область). 5 осіб затримано, ймовірний організатор-іноземець перебуває в розшуку.

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв'язку з новим українським законом про освіту, який набув чинності 28 вересня минулого року. 5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3055637