"Північний потік - 2" не завадить транзиту газу через Україну - Путін

Сегодня 1

Росія збереже транзит газу через Україну після запуску газопроводу "Північний потік – 2". Про це заявив президент РФ Володимир Путін на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

За його словами, "Північний потік – 2" не є політичним проектом.

"Ми завжди ставилися до цього проекту виключно як до економічного, як до проекту, яким займалися господарюючі суб'єкти, і завжди виводили це за рамки будь-яких політичних процесів. Хотів би сказати, що після запуску" Північного потоку – 2 "не передбачається припинення транзиту російського газу через Україну, про що ми сьогодні говорили з пані федеральним канцлером. Вона про це перепитувала", – запевнив Путін.

Російський лідер уточнив, що поставки газу будуть продовжені, якщо вони будуть економічно обґрунтовані.

Раніше президент США Дональд Трамп закликав Німеччину зупинити реалізацію російського проекту газопроводу "Північний потік – 2", будівництво якого вже почалося на території ФРН. Як повідомляється, Трамп під час зустрічі з Ангелою Меркель у квітні наполягав, що Берлін повинен припинити підтримку "Північного потоку – 2".

Нагадаємо, раніше Німеччина уточнила позицію по "Північному потоку – 2" і Україні. ФРН вимагає від Росії гарантій збереження транзиту газу через територію України після запуску газопроводу.