Дослідники розповіли про хворобу, яка перетворює боягузливих мишей на героїв

Експрес
Миші перестають боятися кішок через токсоплазмоз
Фото: АР
Американські вчені виявили, що токсоплазмоз призводить до змін у мозку, наприклад, миші, що перенесли інфекцію, перестали боятися кішок навіть після повного одужання, пише Huffington Post. Під час експерименту мишей заражали токсоплазмою, а потім досліджували їхню реакцію на сліди присутності котячих, зокрема, запах, пише Кореспондент.
Зазначимо, що зазвичай миші, які навіть ніколи не зустрічали кішок, уникають запаху котячої сечі, якою хижаки мітять територію.
Однак, як з'ясувалося під час дослідження, після зараження миші втрачали цей вроджених страх, а деякі з них, так і не поверталися у нормальний стан навіть після одужання.
Раніше міжнародна група вчених виявила, що зараження поширеною паразитарною інфекцією підвищує ризик самогубства жінок.
За словами вчених, результати їхньої роботи підтверджують дані попередніх досліджень, які свідчать про наявність зв'язку між токсоплазмозом і шизофренію, а також злоякісними новоутвореннями мозку.
Зараження токсоплазмозом відбувається при вживанні м'ясних продуктів і яєць, що не пройшли достатню термічну обробку. Джерелом інфекції є домашні і дикі тварини (кішки, собаки, кролики, гризуни). Гостра форма хвороби протікає з переважним ураженням нервової системи (головний біль, судоми, блювота, паралічі), а також проявляється високою температурою, збільшенням печінки, селезінки. Крім того, токсоплазмоз може протікати у хронічній та латентній (прихованій) формах.