На Хортиці невідомі спалили Перуна

Експрес 1
На Хортиці невідомі спалили Перуна

Святилище Перуна запорізьких рідновірів на Хортиці знищили проти ночі 13 жовтня невідомі.

Про це порталу Depo.Запоріжжя розповів голова громади "Внуки Велеса" Вадим Божевой Літвінов, який власноруч зробив дерев'яну скульптуру вісім років тому.

Зроблений з тополі Перун, що був встановлений на Хортиці в липні 2009 року, згорів сьогодні уночі. Від нього в святилищі рідновірів лишилася лише купка попелу. За словами свідків, пожежа у святилищі сталася уночі, утім, хто саме підпалив Перуна, очевидці пожежі не бачили.

У тому, що це саме підпал, сумнівів у рідновірів немає. Дерев'яну скульптуру обклали гіллям і, певно, облили бензином, каже Божевой Літвінов. Він написав заяву до поліції, за словами рідновіра, подію вже внесено в ЄРДР.

Вадим наполягає, що підпал Перуна не банальне хуліганство: це навмисно зроблено напередодні святкування Покрови, що завтра відбуватиметься на Хортиці, аби розпалити міжрелігійну ворожнечу.

Перуна ж рідновір, який вже багато років робить дерев'яні скульптури, збирається повернути на місце. Вадиму вже пообіцяли деревину, з якої він зробить нову скульптуру.

Зазначимо, святилище Перуна було не лише місцем проведення рідновірами своїх обрядів, а й однією з пам'яток Хортиці, яка подобалася туристам.