Палестинський рух ХАМАС заявив, що Трамп відкрив "ворота пекла"

Новое Время 1
Палестинський рух ХАМАС заявив, що Трамп відкрив

Палестинський ісламістський рух ХАМАС заявив, що рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перемістити туди американське посольство "відкриває ворота пекла".

"Рішення Трампа щодо Єрусалиму не змінить той факт, що Єрусалим є арабською мусульманською землею", - йдеться в заяві воєнізованого угрупування, керівного у секторі Газа, передає The Independent.

У заяві наголошується, що через рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю програють і Трамп, і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.

Керівництво ХАМАС також оголосило про проведення "дня гніву" в п'ятницю, 8 грудня.

ХАМАС (в перекладі з арабської - Ісламський рух опору) - палестинський ісламістський рух і керівна з липня 2007 року в секторі Газа політична партія.

Організацію ХАМАС визнано терористичною в Ізраїлі.

Нагадаємо, що 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Глава Білого дому назвав це рішення "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська владі мають намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.