Мітинг під посольством України в Угорщині: вимагали відділення Закарпаття і визнали Крим "російським"

Сегодня
Мітинг під посольством України в Угорщині: вимагали відділення Закарпаття і визнали Крим

Сьогодні під стінами Посольства України в Угорщині в Будапешті пройшов мітинг противників нового українського закону про освіту. До 18:00 біля амбасади зібралося близько 60 осіб, а до 18:30 число протестуючих збільшилося до 150-ти. Організатори встановили сцену праворуч від воріт посольства, на яку виходили по черзі виступати, а в перервах місцеві музиканти розважали народ місцевою патріотичною музикою.

За словами організаторів, з якими поспілкувався журналіст сайту "Сегодня", вони вийшли на мітинг не від партії "Йоббік", а "за своїм власним бажанням", представляючи Національну службу правового захисту Угорщини (хоча ми бачили партійну символіку "Йоббіка", але коли на це вказали, прапори тут же прибрали). Її глава, колишній депутат угорського парламенту Томащь Науд-Нодь прийшов на мітинг у білій футболці з написом "Крим законно належить Росії. Закарпаття законно належить Угорщині". Він заявив, що люди вийшли на мітинг під Посольство України вимагати скасування нового українського закону про освіту, який нещодавно набрав чинності.

"Ви ж бачили рішення Ради Європи. Вони розкритикували статтю про українську мову. Угорщину в цьому підтримує і Румунія, і Польща, і Молдова", – заявив Томащь Науд-Нодь.

На уточнення журналіста сайту "Сегодня" про те, що позиція Польщі, Румунії та Молдови не була такою войовничою і жорсткою, як Угорщини, Томащь Науд-Нодь відповів, що ми просто "не читали рішення Ради Європи" і порадив дочекатися резолюції Венеціанської комісії.

Протестуючі, з якими поспілкувався журналіст "Сегодня", в думках розійшлися. У минулому викладач хімії, який відмовився називати своє ім'я та прізвище, заявив, що новий закон про освіту реально утискає права угорської нацменшини в Україні. При цьому він знає, що в початковій школі діти вчитимуться повністю на мові своєї нацменшини, і тільки потім навчання буде проводитися на двох мовах. Але при цьому свою позицію чоловік змінювати не хоче.

Зустрів журналіст сайту "Сегодня" на мітингу і українця Олексія, який вже 2,5 року живе в Угорщині. Він підтримує Україну і впевнений, що молодь в Угорщині дуже мало знає про новий український закон про освіту. Олексій не вважає, що між угорцями та українцями є конфлікт.

Протестуючі розійшлися о 19:30, порядок охороняли понад 30 правоохоронців. Організатори пообіцяли протестуючим вийти на український уряд з вимогою скасувати новий закон про освіту, загальмувати євроінтеграцію України і переглянути Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Акцію прокоментувала також посол України в Угорщині Любов Непоп.

38c367d992297126d65c38aa55f501a6ca27bcc4e0f7d06731pimgpsh_fullsize_distr

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт буде і надалі домагатися від Києва відкликання закону про освіту, а якщо цього не відбудеться, то буде вимагати санкцій Європейського Союзу проти України.

5 вересня Верховна Рада прийняла реформу освіти, основою якої є закон "Про освіту".