НБУ заборонив банкам проводити операції з банкнотами і монетами РФ із зображенням об'єктів, розташованих на окупованій території України

Цензор.НЕТ
НБУ заборонив банкам проводити операції з банкнотами і монетами РФ із зображенням об'єктів, розташованих на окупованій території України

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт НБУ.

Згідно з постановою НБУ від 13 жовтня 2017 року №103, якою вносяться зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України та Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, набуває чинності з 17 жовтня, заборона поширюється також на операції, які здійснюються під час купівлі / продажу готівкової іноземної валюти між банками.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Російські окупанти випустили нову банкноту в 200 рублів із видами Севастополя. ФОТО (оновлено)

"Національний банк України заборонив банкам (їхнім філіям, відділенням) і фінансовим установам України здійснювати касові, в тому числі валютно-обмінні, операції з банкнотами (банківськими білетами) та монетами Центрального банку Російської Федерації із зображенням мап, символів, будівель, пам'ятників, пам'яток археології, архітектури, історії, краєвидів та будь-яких інших об'єктів, розташованих на окупованих Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиницях України, та/або які містять тексти, що стосуються окупації Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиниць України", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, також фінансовим установам і ПАТ "Укрпошта" забороняється під час здійснення та виплати переказів приймати або видавати готівкову валюту - банкноти (банківські квитки) і монети Центрального банку РФ із зображенням об'єктів, розташованих на окупованій території України.

"Національний банк України ухвалив таке рішення з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, Центробанк РФ 12 жовтня ввів в обіг нову банкноту номіналом 200 рублів із зображенням видів міста Севастополя, який окупувала Росія.

"На банкноті номіналом 200 рублів основний колір якої - зелений, розміщені символи Севастополя: на лицьовій стороні - зображення Пам'ятника затопленим кораблям, на зворотній - вид на Херсонес Таврійський", - йдеться в повідомленні Центробанку окупантів.