Країни Європи дуже економлять на зарплаті трудових мігрантів - експерт

АСН 2
Країни Європи дуже економлять на зарплаті трудових мігрантів - експерт
Країни Європи дуже економлять на зарплаті трудових мігрантів - експерт

Країни Європи добре економлять на заробітній платі трудових мігрантів,  не надаючи їм надійного соціального захисту. Таку думку на прес-конференції висловила координатор проектів Фонду Фрідріха Еберта в Україні Марія Ткаченко, передав кореспондент АСН.

«У тих самих країнах, де гарантується повноцінний захист працівників на атипових формах зайнятості, є питання захисту праці мігрантів, бо часто праця мігрантів не отримує достатнього рівня захисту, подібного захисту громадян цієї ж країни», - зазначила експерт.

За її словами, роботодавці, які наймають на роботу мігрантів, дуже часто зловживають їхнім непевним становищем, а держава не реагує достатньою мірою на такі випадки і не вживає заходів для боротьби з цим явищем. Так, Ткаченко наголосила, що трудові мігранти не отримують повноцінного соціального та пенсійного захисту, одержують меншу зарплату, не мають права вступати до профспілок і користуватися вигодами колективних трудових договорів.

При цьому Ткаченко додала, що у випадку з наймом трудових мігрантів країни скорочують витрати на виробництво, тоді як масовий приплив у країну мігрантів дає зростання попиту на основні товари і послуги, оживляючи внутрішній ринок. Нагадаємо, рівень зареєстрованого безробіття в Україні за підсумками жовтня скоротився до 1,1% в порівнянні з 1,2% місяцем раніше. У Держслужбі зайнятості зареєстровано 281,9 тис. безробітних українців, тоді як у вересні їхня кількість склала 303 тис. осіб. За місяць з обліку знялися 21,1 тис. осіб.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter