НБУ виграв суд на 1,6 млрд гривень у сина екс-президента Януковича

Finance.UA 1
НБУ виграв суд на 1,6 млрд гривень у сина екс-президента Януковича

Національний банк України виграв суд на 1,6 млрд гривень у старшого сина екс-президента України Віктора Януковича Олександра.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як повідомляється, Печерський районний суд. Києва 14 листопада 2017 прийняв рішення, яким залишив без задоволення позовні вимоги Олександра Януковича до НБУ про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд гривень.

Згідно з матеріалами справи, Олександр вимагав від Нацбанку відшкодувати зазначену суму, посилаючись на те, що отримав збитки в результаті виведення з ринку належний йому ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку”. За результатами розгляду судової справи, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

НБУ протягом 2014-2017 років виграв 65 процесів, в яких позивачі вимагали визнати протиправною бездіяльність регулятора стосовно банків, визнаних неплатоспроможними або ліквідованих. Ще 85 подібних справ сьогодні перебувають на розгляді в судах різних інстанцій.

Довідка Finance.ua

  • У серпні 2017 року Олександр Янукович подав до суду на Нацбанк з вимогою відшкодувати йому 1,6 млрд гривень збитків у зв’язку з ліквідацією вказаного банку. Рішення про відкликання ліцензії та ліквідацію “Всеукраїнського банку розвитку” НБУ прийняв у грудні 2015 року.