Порошенко: Проект "Новоросія" похований, Україна відновить суверенітет над Донбасом і Кримом

Новое Время
Порошенко: Проект

Президент України Петро Порошенко заявив, що проект так званої "Новоросії" був похований і Україна відновить свій суверенітет над Донбасом і Кримом.

Зокрема, про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко в Twitter.

"Проект "Новоросія" був похований. Україна відновить суверенітет над Донбасом і Кримом", - сказано в повідомленні.18 липня ватажок терористів "ДНР" Олександр Захарченко заявив про заснування нової держави "Малоросія" зі столицею в Донецьку.

Коментуючи заяву ватажка бойовиків під час офіційного візиту до Грузії, президент Порошенко зазначив, що Захарченко не є самостійною політичною фігурою, а лише маріонеткою, яка транслює позицію Кремля.
У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію по анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну в Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. Крім того, Україна через агресію Росії втратила більше 16% ВВП.