Євросоюз припинив співпрацю з НКРЕКП через затримку ухвалення закону про ринок електроенергії

Експрес
Євросоюз припинив співпрацю з НКРЕКП через затримку ухвалення закону про ринок електроенергії
Дворічний проект Твіннінг «Підтримка Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг в процесі реформування ринку електричної енергії» добігає кінця. Європейським партнером проекту виступив словацький національний регулятор (RONI), повідомили на закритті проекту 15 лютого.
Словацькі колеги допомагали українському регулятору (НКРЕКП) в реалізації Закону України «Про ринок електричної енергії», прийнятого Верховною Радою України в квітні 2017 року. Проект тісно співпрацював з Агентством ЄС із взаємодії регуляторів у сфері енергетики (ACER). Повідомляє прес-служба НКРЕКП.
“Реформування ринку електричної енергії в Україні – ключове завдання. Без функціонального та незалежного регулятора ця реформа не спрацює. Мета даного проекту полягала в підтримці українського регулятора в процесі реформи, щоб забезпечити впровадження в Україні найкращої практики ЄС. На жаль, через затримку в прийнятті закону про ринок електричної енергії та зволікання з реалізацією закону про регулятора у сфері енергетики, проект Твіннінг був змушений змінити свій робочий план. В результаті − величезний потенціал даного проекту так і не вдалося використати повністю. Як і раніше, ми готові конструктивно працювати з регулятором у впровадженні реформ у сферах природного газу, електричної енергії та центрального опалення”, − сказав Йоганнес Баур, перший радник, Керівник відділу програм допомоги "Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище" Представництва ЄС в Україні.
Зокрема, в межах проекту партнери спільно працювали над впровадженням в Україні вільного доступу третіх сторін до електричних мереж, над покращенням конкуренції шляхом розукрупнення електророзподільних компаній, а також над забезпеченням регулятором захисту прав споживачів. Партнери з RONI поділилися досвідом у регулюванні та моніторингу ринку електричної енергії у Словацькій Республіці та у країнах Вишеградської четвірки, а також надали відповідні рекомендації до проектів вторинного законодавства.