У Сенаті США переглянули доступ Трампа до "ядерної кнопки"

Канал 24
У Сенаті США переглянули доступ Трампа до

Про це йдеться на сайті BBC.

Розпочати дискусію американських сенаторів змусило зростання напруги між США та Північною Кореєю та дедалі серйозніші погрози Трампа в бік КНДР. Американські законодавці хочуть сформулювати більш чіткі правила активації червоної кнопки, які виключать "людський фактор".

Читайте також: Трамп назвав країну, яка вирішить проблему з КНДР "швидко та легко"

Частина сенаторів побоюється, що Дональд Трамп може віддати відповідний наказ без достатніх на те причин. Дехто навіть звинувачує президента у виведенні США на стежку Третьої світової війни.

Президент Сполучених Штатів дуже нестабільний і мінливий. Він приймає рішення настільки примхливо, що може віддати наказ про застосування ядерної зброї всупереч інтересам національної безпеки. Тобто, ми говоримо про дуже виняткову ситуацію, – зазначив сенатор США Кріс Мерфі.

Одне з ключових питань – чи може Сенат, та й взагалі все американське суспільство в цілому, довірити президенту таке рішення, тим більше, коли на це треба лічені хвилини, а то й секунди.

У міністра оборони, генералів і юристів буде мало часу для аналізу рішення президента. Тому деякі сенатори, навпаки, підкреслювали, що президенту потрібно в подібних обставинах мати можливість діяти швидко і рішуче.

В кінці слухання сенатори і експерти зійшлися на тому, що ядерний арсенал потрібно модернізувати, про всяк випадок.

До слова, американський сенатор Джон Маккейн розкритикував заяву президента США Дональда Трампа щодо довіри очільнику Росії.