Держадвокат Януковича заявив, що без особистої зустрічі з підзахисним представляти інтереси клієнта неможливо

Гордон
Держадвокат Януковича заявив, що без особистої зустрічі з підзахисним представляти інтереси клієнта неможливо

Адвокат Максим Герасько, наданий державою екс-президенту України Вікторові Януковичу, заявив "Українській правді", що двічі не застав свого клієнта у Ростові-на-Дону під час недавньої поїздки до Росії.

"З Януковичем Віктором Федоровичем не довелося зустрітися його не було на місці. Однак знайшов його адресу і будинок, він там проживає, зміг поговорити з охороною, залишив заяву, щоб він зв'язався зі мною, повноваження і візитку", – розповів Герасько.

За словами захисника, він перебував у Ростові з 8 до 12 жовтня і двічі марно приходив за адресою. "Мій клієнт не звітує охороні, коли від'їжджає і прибуває. Однак охорона чітко дала зрозуміти, що мої документи будуть передані Віктору Федоровичу відразу по приїзду. Оскільки суд поспішає, продовжуючи призначати у стислі періоди часу справу, я змушений повернутися до Києва", – додав адвокат.

За словами Гераська, охоронці підтверджують, що Янукович проживає у Ростові-на-Дону за адресою: вулиця Єременка, 81. "На жаль, мені не залишили номер телефону, щоб я міг набрати підзахисного. А тому чекаю відповіді від клієнта", – додав адвокат.

Він також повідомив, що без зустрічі та узгодження позиції представляти надалі інтереси клієнта неможливо, оскільки буде порушено право на захист. "Вислови прокурора про нібито затягування справи спростовуються законом України "Про безоплатну правову допомогу" і не відповідають дійсності", – також зазначив Герасько.

На запитання, за чий кошт він здійснив поїздку до Ростова, Герасько відповів: "Суд публічно перед моєю поїздкою пообіцяв компенсувати витрати, тому я витрачав власні кошти, однак сподіваюся, що, оскільки публічні зобов'язання мають виконуватися, сподіваюся, що отримаю компенсацію".

Прес-секретар сина екс-президента Олександра Януковича Юрій Кірасир заявляв, що у коментарі для преси Віктор Янукович говорив про небажання зустрічатися із будь-ким щодо справи про держзраду, "поки з боку обвинувачення і суду не будуть припинені порушення його прав у судовому процесі".

11 жовтня Оболонський районний суд Києва переніс на 19 жовтня розгляд справи Януковича через неявку Гераська. Адвокат повідомив суд, що він усе ще перебуває у відрядженні в Росії і повернеться до України 13 жовтня. Представники обвинувачення назвали такі дії захисника Януковича затягуванням судового процесу.

Розгляд справи про державну зраду Януковича по суті розпочато 26 червня. Ухвалено рішення про проведення процедури заочного засудження екс-президента.

17 серпня від захисту екс-президента відмовився державний адвокат Віталій Мешечек. Він назвав кримінальне провадження "особливо складним". Його замінив Герасько.

Журналістам Герасько повідомив, що йому може знадобитися три місяці на ознайомлення зі справою, яку йому доручили вести.

В Україні проти Януковича відкрито кілька кримінальних проваджень. Його обвинувачують у масових вбивствах громадян, заволодінні державним майном, захопленні влади неконституційним шляхом, діях, спрямованих на повалення конституційного ладу.