У МОЗ розповіли, з чого почнеться практичне впровадження медреформи (Відео)

5 канал
У МОЗ розповіли, з чого почнеться практичне впровадження медреформи (Відео)

З першого липня в Україні почнеться практичне впровадження медичної реформи. Стартові 149 центрів первинної медичної допомоги, які уклали договір із Національною службою здоров'я, отримають перші гроші на забезпечення потреб своїх пацієнтів.

Ці півтори сотні центрів представляють 22 регіони України, і вони лікуватимуть загалом 8 мільйонів українців, які мешкають на цих територіях.

"Вони перестануть отримувати кошти від МОЗ, місцевої влади на своє утримання. У них вже є угода з Нацслужбою здоров'я, і нацслужба буде оплачувати їм чітко виписаний перелік послуг", – пояснив заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Для укладання угоди, медичні центри мали виконати конкретні вимоги. Серед них – можливість попереднього запису на прийом, повне інформування громадян про свою роботу та ряд інших вимог.

"Щоб укласти угоду з Нацслужбою заклади повинні були виконати домашнє завдання. Вони з ним справилися, навіть більше, ніж ми очікували. Очікування були досить помірними, але ті переможці, які зараз тут, вони проробили велике завдання. вони вийшли із взаємовідносин патерналізму, коли їм хтось чогось винен", – розповів голова Національної служби здоров'я Олег Петренко.

Як повідомляв 5.UA, з 2018 року Україна переходить на оплату медичних послуг за кожного пацієнта. На первинній ланці всі послуги надаються безкоштовно. Крім того, держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів.