Freedom House виявила "фабрики тролів" в 30 країнах світу  

5 канал
Freedom House виявила

У 30 країнах діють "фабрики тролів", які залишають коментарі в соцмережах за завданням урядових структур, стверджується у звіті американської дослідницької організації Freedom House.

Зазначається, що уряди в усьому світі спрямовують свої зусилля на маніпулювання інформацією у соціальних мережах, підриваючи демократію і сприяючи падінню рівня свободи в інтернеті. За даними правозахисників, онлайн-маніпуляції і тактика дезінформації в минулому році зіграли важливу роль на виборах, принаймні, 18 країнах, включаючи США.

"Китайський і російський режими вперше використовували приховані методи спотворення онлайн-дискусій і придушення інакомислення більш десятиліття тому, але практика з тих пір стала глобальною. Такі втручання з боку держави являють собою серйозну загрозу поняття Інтернету, як технології свободи", – сказано в звіті.

За даними дослідників, українська влада заблокувала деякі інтернет-сервіси російського походження, у тому числі популярні соціальні мережі та пошукову систему. Це сталося після того, як російські агенти заполонили соціальні медіа сфабрикованими повідомленнями, що просувають вплив Кремля. Тому Україна також потрапила в список і позначена, як "частково вільна" у цьому відношенні країна. Країною з найбільшими обмеженнями знову визнано Китай. Серед країн, які обмежують інтернет менше, названі Ісландія, Естонія і Канада. Сполучені Штати посіли п'яте місце у цьому списку. Раніше Freedom House повідомляв, що останні демократичні досягнення в Україні в цілому зміцнили свободу ЗМІ, але обмеження щодо російських медіа і спроби підтримати "патріотичні" проекти ставлять прихильність уряду автономії медіапростору під питання.