Путін заявив про повний розгром ИГИЛ в Сирії

Гордон 1
Путін заявив про повний розгром ИГИЛ в Сирії

Президент Росії Володимир Путін заявив про повний розгром ІДІЛ у Сирії. Про це він повідомив журналістам, пише "Интерфакс".

Путін зазначив, що про завершення операції на західному і східному берегах Євфрату в Сирії йому повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

За словами російського президента, окремі осередки опору ще можуть існувати, однак загалом "бойову роботу на цьому етапі і на цій території закінчено".

Він висловив думку, що тепер усім учасникам мирного врегулювання в Сирії і ООН необхідно переходити до початку політичного процесу в країні.

4 грудня Путін заявив, що від терористів ІДІЛ звільнено практично всю територію Сирії, включно з місцем "історичного проживання християн".

Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави".

У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі зі США.

У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжує завдавати ударів по позиціях сил, які протистоять президенту Сирії Башару Асаду.

17 жовтня 2017 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що операція в Сирії близька до завершення. За даними видання "Коммерсантъ", російська влада хоче скоротити військове угруповання в країні.